MHRS’den Riskli Gruplara Görüntülü Muayene Hizmeti
11 Ocak 2021


goruntu.jpg

MHRS’den Riskli Gruplara Görüntülü Muayene Hizmeti

Tüm dünya için sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs hastalığı ile mücadele kapsamında Ülkemizde de evde izolasyonda olan pozitif ve temaslı vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı bulunmaktadır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi ( MHRS)içerisinde, Covid-19 pandemisi kapsamında riskli grupta bulunan kişilerin yani filyasyon takipli ve Covid pozitif hastaların herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeden görüntülü görüşme ile hekim tarafından muayene olmalarını sağlayan “Görüntülü Muayene Randevusu” hizmeti Hastanemizde sunulmaya başlanmıştır.

Pandemi sürecinde riskli grupta bulunan vatandaşlarımız MHRS'ye kimlik numaralarıyla giriş yaptığında:

1. "Görüntülü Muayene"ye otomatik olarak yönlendirilir.

2. Çıkan bilgilendirme mesajında "Tamam” a tıklanır ve randevu alma süreci gerçekleşir.

3. Uygun saat seçilerek görüntülü muayene onaylanır.

4. Randevu alındığında hastaya gönderilen SMS’te randevu saat ve tarihiyle birlikte bir de erişim linki gönderilir.

5. Hastanın muayene saati geldiğinde SMS içerisindeki linke tıklayarak hekimle doğrudan cep telefonu, mikrofon özelliği taşıyan bilgisayar ve tablet aracılığı ile online olarak görüşme sağlayabilir.

6. Fiziki muayenede sorduğu tüm soruları hastaya yönelten hekim görüntülü olarak tüm muayene sürecini yürütebilir, gerekli gördüğü durumda ilaç yazabilir.

7. Hasta, reçetesini hem SMS olarak alır, hem de e-Nabız hesabından görebilir ve yakınlarına ilaçlarını aldırabilir. Sağlıklı günler dileriz.