Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi
06 Mayıs 2019

y.d.1.jpeg

Neonatal (Yenidoğan) Yoğun Bakım Üniteleri, erken doğan bebeklerin, anne karnındaki koşulların dışarıda yaratılması ile gelişimlerini tamamlamaları, sağlık sorunu olan bebeklerin ise acil müdahaleler için sürekli izlendiği birimlerdir.
Hastanemiz Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde en geçerli yenidoğan bakım prensipleriyle bebeklerimizi tedavi etmek ve sağlıklı olarak yaşama hazırlanmaktır.


y.d.2.jpeg

y.d.3.jpeg

4 yataklı Yoğun Bakım Ünitemiz bu konuda yetişmiş hemşire ve doktor kadrosu ile 24 saat boyunca kesintisiz hizmet vermektedir.

Yenidoğan enfeksiyonlarının tedavisi, solunum desteği (ventilatör tedavisi), fototerapi (ışık tedavisi), tamamen damar yolu ile beslenme uygulamaları gibi tedaviler “Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri’nde” uygulanmaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemizde , 1 adet ventilatör cihazı, bebeklerin izlemi için monitör, oksijen, kuru hava ve aspirasyon sistemi donanımları bulunmaktadır, her bebeğe ait anne sütünün saklandığı derin dondurucular ve yenidoğanlar için hayati önem taşıyan transport olanağı da bu ünitenin verdiği hizmetler arasında yer almaktadır.


y.d.4.jpeg

y.d.5.jpeg