Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi
13 Mart 2023Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi:


Yaşamın ilk 28 günü yenidoğan dönemi olarak tanımlanmaktadır. Hayatın bu hassas dönemindeki bebeklerin hastalıklarının tedavisi de yüksek özen gerektirmektedir. Bu yüzden, farklı nedenlerle tıbbı bakıma ihtiyaç duyan yenidoğan bebekler; bu tedavilerini, ısı ve nem ayarlarının yapılabildiği, bebekleri çevresel etkenlerden koruyan kuvözler içerisinde almalıdırlar. Erken doğuma ya da farklı nedenlere bağlı solunum güçlüğü yaşayan bebeklere de solunum desteği, yenidoğan bebeklere özel olarak geliştirilmiş ve üretilmiş olan solunum destek cihazları ile verilmelidir.

 4 yataklı Yoğun Bakım Ünitemiz bu konuda yetişmiş hemşire ve doktor kadrosu ile 24 saat boyunca kesintisiz hizmet vermektedir.

Yenidoğan enfeksiyonlarının tedavisi, solunum desteği (ventilatör tedavisi), fototerapi (ışık tedavisi), tamamen damar yolu ile beslenme uygulamaları gibi tedaviler “Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri’nde” uygulanmaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemizde , 1 adet ventilatör cihazı, bebeklerin izlemi için monitör, oksijen, kuru hava ve aspirasyon sistemi donanımları bulunmaktadır, her bebeğe ait anne sütünün saklandığı derin dondurucular ve yenidoğanlar için hayati önem taşıyan transport olanağı da bu ünitenin verdiği hizmetler arasında yer almaktadır.