Evde Sağlık Hizmeti
06 Mayıs 2019       Anamur Devlet Hastanesi evde sağlık hizmetleri birimi; 2010 Kasım ayında hizmete başlamış olup , deneyimli personelimizle hastalara evlerinde sağlık hizmeti sunumunu yürütmektedir.

     Bu hizmet yatağa bağımlı yaşlı ve özürlü hastalar ile psikiyatrik ve onkolojik sağlık sorunları olan Anamur içi, belde ve köylerindeki tüm hastaları kapsamaktadır.
Evde sağlık hizmetine kaydı yapılan hastamızın ilk ziyareti tüm ekibimizle birlikte yapılır. Hastanın fiziki muayenesi ve genel durum değerlendirmesi yapıldıktan sonra sağlık ve sosyal ihtiyaçları belirlenir. Buna göre ziyaret sıklığı ve zamanları planlanır. Gerekirse 112 Komuta Kontrol Merkezi ile görüşülerek ambulans ile hastaneye transferi sağlanır. Hastalarımızın hastane içindeki tüm muayene ve bakım hizmetleri öncelikli olmakta ve birimimiz tarafından takip edilmektedir.
Evde Sağlık hastalarımıza muayene, tahlil, tetkik, rehabilitasyon, tıbbi bakım raporlama hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve psikolojik destek de vermekteyiz. Evde Sağlık Hizmetleri Birimi olarak vatandaşlarımıza bu hizmetleri en iyi şekilde ve yerinde sunmaya çalışıyoruz.

Verdiğimiz hizmetler;

Evde Muayene,
Fizik Tedavi,
Enjeksiyon,
Kan Alma,
Pansuman
Eğitim – danışmanlık
Psikolojik destek
Diyet Düzenlenmesi
İlaç ve Sağlık Kurul Raporlarının takibi
Sosyal ve maddi destek (Temel Gıda - giyecek yardımı, ev temizliği, kişisel bakım, bina boya tadilat vb.)
Tıbbi cihaz ve yatak ( havalı yatak veya pozisyonel karyola)
Gerekli durumlarda evden hastaneye-hastaneden eve transferini sağlamak
Yatan hastalarımızın taburcu olmadan önce evde sağlık kapsamına alınması ve gerekli sağlık kurul raporlarının tamamlanması için birim çalışanlarımız her gün klinik ziyareti yapmaktadır.  Evde sağlık hizmetleri birimi olarak güler yüzlü ve profesyonel hizmetimizle evde bakımı zorunlu tüm hastalarımızın yanında olmaya devam ediyoruz.
Evde bakımı zorunlu, engelli, yaşlı, yatalak ve benzeri durumda olan hastalar evde sağlık hizmeti alabilirler.

Çalışmalarımız randevu sistemi ile yürütülmekte olup , randevu için ;

* Anamur Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmeti Birimi ( 814 61 61 ) ve

* Türkiye’nin her yerinden 444 38 33 no’lu telefon hattını arayarak ve ayrıca

* Aile Hekimlerine başvuruda bulunabilirler.